W naszej ofercie pojawił się nowy system pozyskiwania osocza bogatopłytkowego (PRP). Zestaw Prolo do osocza wykorzystuje specjalnie zaprojektowane kapsuły, pozwalające efektywnie i szybko przygotować preparat PRP.
Nowa metoda odznacza się wysokim bezpieczeństwem. Osocze Prolo 30 i Prolo 50 jest stosowane na polskim rynku w szpitalach i klinikach. Teraz system jest dostępny także w Centrum Medycznym Plus Med.
Czym jest Prolo?
Kapsuły Prolo 30 i Prolo 50 (oba zestawy różnią się między sobą objętością – 30 ml i 50 ml) to wyrób medyczny używany do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Ich konstrukcja pozwala wytworzyć preparat krwiopochodny wysokiej jakości. Osocze Prolo 30 jest pod tym względem lepsze od osocza uzyskiwanego standardowymi metodami. Na tle innych technologii Prolo wyróżnia się wysoką koncentracją płytek krwi.
Zestaw Prolo do osocza zaprojektowano tak, by był łatwy w obsłudze oraz by można go było szybko przygotować. Pozwala on efektywnie odseparować osocze bogatopłytokowe od warstwy erytrocytów. Technologia ta umożliwia precyzyjną kontrolę ilości i jakości preparatu. Dzięki temu można dobrać najlepszą dawkę osocza PRP, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb pacjenta, np. stanu uszkodzenia tkanek, miejsca wykonywania zabiegu, parametrów krwi, różnic cery i skóry czy indywidualnej wrażliwości na ból.
Zestawy Prolo PRP są obecne w Polsce od kilku lat. Z powodzeniem korzystają z nich nie tylko szpitale i kliniki w kraju, ale i ośrodki w Europie Zachodniej oraz innych częściach świata, zbierając przy tym pozytywne opinie. Jako wyrób medyczny Prolo posiada wszystkie wymagane zezwolenia, m.in. certyfikat CE.
Główne zalety Prolo to:
- wysokie bezpieczeństwo
- szybkie przygotowanie
- łatwa obsługa
- wysoki, korzystny poziom koncentracji płytek krwi
Osocze Prolo 30 i Prolo 50 – efekty zabiegu PRP
Medycyna estetyczna wykorzystuje osocze bogatopłytkowe i zawarte w nim czynniki wzrostu do rewitalizacji i odmładzania skóry. PRP przyspiesza jej odbudowę, pobudza procesy regeneracyjne, poprawia odżywienie i ukrwienie.
Zabieg polega na pobraniu materiału od pacjenta i wytworzeniu z niego poprzez wirowanie koncentratu zawierającego płytki krwi, czynniki wzrostu i substancje odżywcze. Do tego właśnie służy zestaw Prolo 30 i Prolo 50. W efekcie uzyskuje się osocze o wysokim stężeniu płytek krwi.
Gotowy materiał krwiopochodny, czyli osocze bogatopłytkowe, podaje się poprzez ostrzykiwanie miejsc poddawanych terapii takich jak szyja, twarz, dekolt, dłonie. Iniekcja przebiega podobnie jak zabieg mezoterapii.
Celem zastosowania osocza bogatopłytkowego jest poprawa kondycji skóry. Dzięki PRP dochodzi do spłycenia i redukcji zmarszczek. Efekty zabiegu to także:
- lepsze nawilżenie skóry
- lepsze ukrwienie skóry
- lepsza elastyczność i ujędrnienie skóry
- zahamowanie procesów starzenia się skóry
- poprawa kolorytu skóry
Po zabiegu może pojawić się nieduży obrzęk, lekka bolesność lub drobne siniaki. Objawy te występują rzadko i ustępują samoistnie. Dzięki biokompatybilności preparatu PRP zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dla pacjenta bezpieczny, a rekonwalescencja jest krótka. Nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.
Osocze bogatopłytkowe Prolo 30 i Prolo 50 – wskazania i przeciwwskazania
W medycynie estetycznej i dermatologii zabiegi osoczem bogatopłytkowym wykonuje się, aby przeciwdziałać efektom starzenia się skóry oraz niwelować jej niedoskonałości. Wskazaniami do użycia preparatu PRP i zestawów Prolo są:
- wiotkość i utrata jędrności skóry
- zmarszczki
- przebarwienia
- blizny potrądzikowe
- wypadanie włosów
Osocze bogatopłytkowe nie powinno być stosowane w przypadku:
- przyjmowania leków antykoagulacyjnych
- chorób krwi
- chorób nowotworowych
- chorób autoimmunologicznych
- stanu zapalnego skóry, aktywnej opryszczki lub innej infekcji wirusowej
- ciąży
- karmienia piersią